Sport

LKS Czarni- Gorzyce
Ludowy Klub Sportowy „Czarni” Gorzyce założono w 1924 roku. Założycieli Klubu byli między innymi Rajmund Adamczyk oraz Karol Reinert. W okresie międzywojennym „Czarni Gorzyce” występowali głównie w tzw. Lidze – B, ale w sezonie 1938/1939 drużyna awansowała do Klasy – A.
W 1946 roku, przystąpiono do reaktywowania rozgrywek, a tym samym do rozwiązania organizacji klubowej. Do 1955 roku, mecze piłkarskie rozgrywane były na boisku znajdującym się przy ulicy Kościelnej (Sowada-Jezusek), ale od tamtego czasu, aż do chwili obecnej zawody rozgrywane są już na obecnym obiekcie przy ul. Bogumińskiej 1. Jedynie w czasie remontu boiska, rozgrywki odbywały się m.in. w Zabełkowie, Czyżowicach i Olzie.
Od 1957 roku do 1977 roku, drużyna występowała głównie w rozgrywkach o mistrzostwo Klasy – A. W sezonie 1977/1978 Klub po raz pierwszy awansował do Klasy – „Terenowej” gdzie występował przez dwa sezony. Do 1989 roku, ponownie występowali w Klasie – A, jadnakże w tym samym roku, po zdobyciu mistrzostwa w tejże klasie rozgrywkowej znów awansowali do Klasy – „Terenowej”. W 1990 roku, po zajęciu II miejsca w tej klasie rozgrywkowej Gorzyce awansowały do Klasy Okręgowej, w której to występowali do sezonu 2012/2013 włącznie, kiedy to zajęli przedostatnie miejsce i spadli do raciborskiej Klasy A.
Sukcesy zawodników klubu Czarni-Gorzyce.
Stanisław Zuzok kadra piłkarzy Kazimierza Górskiego.
Tadeusz Psota – pierwsza liga Śląsk Wrocław.
Mariusz Zganiacz -Odra Wodzisław, Korona Kielce, Piast Gliwice, GKS Tychy
Juniorzy młodsi zdobyli v-ce mistrzostwo Śląska przegrywając w meczu finałowym z drużyną „Polonii” Bytom. Zawodnicy ci zdobyli również mistrzostwo Śląska na szczeblu wojewódzkim Ludowych Zespołów Sportowych. Trampkarze jak i juniorzy zdobywali pierwsze miejsca na szczeblu rozgrywek piłkarskich prowadzonych przez Podokręg Racibórz.
Oprócz sekcji piłki nożnej od wielu już lat w Klubie istnieje również sekcja tenisa stołowego prowadzona przez Krystiana Maciończyka, która to w przeszłości także uzyskała wiele sukcesów. Z niej wywodził się Damian Ciuberek – zawodnik I ligowego „Górnika Czerwionka” i klubów Bundesligi

źródło: http://czarnigorzyce.futbolowo.pl/
źródło zdjęć: www.facebook.com/czarnigorzyce
Powrót na początek strony

Uczniowski Klub Sportowy „ALIGATOR”
Uczniowski Klub Sportowy „ALIGATOR” Gorzyce powstał 10 lutego 2011 roku z inicjatywy trenera Roberta Knapika oraz rodziców. Obecnie w Klubie trenuje około 40 młodych zawodników w wieku od 8 do 14 lat. Codzienne, dwugodzinne treningi sprawiają, że zawodnicy odnoszą liczne sukcesy na Śląsku i w Polsce.
Treningi odbywają się na basenie Gminnego Ośrodku Turystyki, Sportu i Rekreacji – Nautica w Gorzycach.
Celem klubu jest integracja dzieci i młodzieży lokalnej oraz organizowanie pozaszkolnego życia sportowego ze szczególnym uwzględnieniem funkcji zdrowotnych, kształtowania tężyzny fizycznej i psychicznej, treningiem siły charakteru i osobowości.

 

źródło: http://www.aligator-gorzyce.pl/
źródło zdjęć: www.facebook.com/aligator.gorzyce11